Dr HashemzadeDr Hashemzade
دکتر مجتبی هاشم زاده
دکتر مجید هاشم زاده

باسن

 

عمل‌های جراحی پلاستیک باسن به دو گروه عمده تقسیم می‌شود:
افزایش سایز باسن یا gluteal augmentation در افرادی که از کوچکی باسن شکایت دارند.
بالاکشیدن باسن یا gluteal lift در افرادی که به دلیل چاقی زیاد و شل بودن پوست و چربی دچار افتادگی باسن شده‌اند و یا belt lipectomy در افرادی که دچار کاهش وزن مفرط گردیده و نیازمند برداشتن پوست و چربی دور  تا دور  کمر هستند.

 

بزرگ کردن باسن

برای افزایش سایز باسن در افرادی که باسن صاف یا کوچکی دارند دو روش درمانی وجود دارد:
اول؛ تزریق چربی در باسن است که در آن حجم نسبتا زیادی از چربی در ناحیه باسن بیمار تزریق می‌شود و فرم زیبا و برجسته‌ای به باسن می‌دهد. ماندگاری این روش به دلیل اینکه وزن بدن هنگام نشستن روی باسن است طولانی نبوده و بین 50 تا 70 درصد چربی تزریق شده طی مدت یک تا دو سال جذب می‌شود.

دوم؛ استفاده از پروتز باسن برای افزایش زیبائی و برجسته‌سازی باسن است. پروتز باسن از جنس سیلیکون بوده و با برش کوچکی به طول چهار تا پنج سانتی‌متر در چین بین دو باسن، در خط وسط به سه روش زیرفاشیایی، لابلای عضلات و یا زیر عضلات کار گذاشته می‌شود. محل برش به طور کامل مخفی بوده و در صورتی‌که بیمار به طور کامل لخت باشد هم دیده نمی‌شود.

انتخاب مناسب بیمار در نتیجه عمل اهمیت بسیار دارد. با توجه به این که مراقبت‌های پس از عمل، علی‌الخصوص در دو هفته اول پس از عمل بسیار مهم و نسبتا دشوار است، بیمار باید انگیزه کافی برای انجام عمل جراحی داشته باشد و رعایت دقیق موارد ذکر شده توسط پزشک به بیمار، الزامی است. تکنیک عمل برای جراح مجرب بسیار آسان است، اما به دلیل اینکه عوارض عمل مانند عفونت پروتز و جابجایی پروتز در صورتی‌که بیمار مراقبت‌های دقیق پس از عمل را رعایت نکند نسبتا شایع است..

لیفت باسن

عمل جراحی لیفت باسن به دو صورت قابل انجام است:
در روش اول؛ بیمار به دلیل بزرگی  و شل بودن باسن از افتادگی باسن و افتادگی چین زیر باسن رنج می‌برد که درمان آن لیفت باسن است.

در روش دوم؛ اصلاح افتادگی باسن جزئی از عمل جراحی اصلاح افتادگی قسمت پائینی بدن در جلو و پشت است که به آن جراحی کمربند یا belt lipectomy اطلاق می‌شود. در این روش که اغلب در بیماران با افتادگی دور تا دور پائین‌تنه و در موارد کاهش شدید وزن و یا حتی چاقی موضعی شدید قابل اجراست، برش جراحی مانند کمربندی دور بدن را در بر گرفته و علاوه بر اصلاح افتادگی باسن، عمل جراحی شکم نیز انجام می‌شود. .

برای حفظ حرمت بیماران از نمایش تصاویر واقعی اجتناب کرده‌ایم. در صورت تمایل؛ برای مشاهده تصاویر جراحی مربوطه به مرکز زیبایی و سلامت مراجعه کنید.